Asfalt do budowy dróg

Warto wiedzieć, jeśli ktoś planuje prace budowlane, że asfalt przemysłowy otrzymywany jest w wyniku przerobu różnych pozostałości po destylacji takiego surowca jak ropa naftowa. Jeśli chodzi o jego cechy to posiada on zastosowanie jako surowiec do produkcji materiału, który pozwoli na ochronę przed wilgocią albo po prostu jako materiał w budownictwie.

Należy pamiętać czym gasić asfalt. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji to środkami gaśniczymi mogą być: piasek, piana, proszki gaśnicze oraz dwutlenek węgla. Woda nie jest dobrym pomysłem na gaszenie stopionego asfaltu. Profesjonalni producenci wykorzystują asfalt modyfikowany jako materiał hydroizolacyjny przy produkowaniu pap tradycyjnych oraz termozgrzewalnych. Warto wiedzieć coś również na temat masy bitumicznej.

Jest ona elastyczna oraz nie przepuszcza wody. Możemy z niej z powodzeniem korzystać cały czas. Nie ulega wpływom chemicznym oraz czasowi. Natomiast asfalt wysokomodyfikowany pozwala nam korzystać z jego giętkości oraz odporności na skrajne temperatury. Jego charakterystyczną cechą, na jaką warto zwrócić uwagę jest jego rozciągliwość oraz wydłużanie się.

Tego typu asfalt wykorzystywany jest do budowy oraz konserwacji dróg. Ma tyle pozytywnych cech, że chętnie jest wykorzystywany do innych dziedzin przemysłowych. Można z niego produkować zbiorniki na odpady, wykładziny przemysłowe, jako środek do izolacji czy też surowiec chroniący przed wilgocią. Materiał jest łatwy w obróbce a po wyschnięciu bardzo wytrzymały. Materiał łatwo zmienia lepkość w różnej temperaturze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *