Bańki nie mydlane

Medycyna niekonwencjonalna to także stawienie baniek. Bańki znane są dobrze na przeziębienie górnych dróg oddechowych. Chociaż bańki stawiane kiedyś przez nasze babcie, z powrotem zaczynają mieć swój renesans, posiadają wielu krytyków. Twierdzą oni, że jest to tylko moda celebrytów nie poparta żadnymi naukowymi dowodami o swojej skuteczności. Kiedyś twierdzono, że bańki wyciągają z nas chorobę, dzisiaj mówi się, że jest to terapia próżniowa, wspaniale lecząca przeziębienie.

Stawianie baniek to przykład medycyny chińskiej lub arabskiej. Postawione bańki, bez względu na to czy gorące ogniowe lub suche bańki bezogniowe wysysają z naczyń krwionośnych pewne małe ilości czerwonych i białych krwinek. Powoduje to, że stają się one tak zwanym ciałem obcym w organizmie. Nasz organizm chce je zwalczyć i przez to budzą się monocyty, najbardziej ochronne w organizmie przeciwciała.

Czasami bańki są ostatnią deską ratunku, zwalczają wirus i usuwają chorobę. Jednak po „zażyciu” baniek należy przestrzegać pewnych reguł. Przez kilka dni nie wolno wychodzić z domu i należy unikać zimna i przeciągów. Stawianie baniek także likwiduje ból oraz w przypadku gdy decydujemy się na masaż bańkami stajemy się zrelaksowani i wypoczęci.
Czasami dobrze jest uwierzyć medycynie niekonwencjonalnej i w potrzebie spróbować baniek.

Więcej na: http://www.medplus.pl/przeciwwskazania-do-stawiania-baniek/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *