Dostawcy paliw

Każdego roku w miesiącach jesiennych, ludzie zaczynają się zastanawiać nad zakupem paliw, którymi mogliby ogrzać swoje domy i mieszkania zimą.

Największym problemem jest to, że nie wiadomo ile paliwa kupić, ponieważ nie sposób określić jak długo i jak ostra będzie nadchodząca zima. Dostawcy oleju opałowego, mogą liczyć na zdecydowanie większe zarobki, jeżeli synoptycy zajmujący się długoterminowymi prognozami pogody, orzekną, że zbliżająca się zima będzie mroźna i długa.

Jeżeli zima, tak jak w ostatnich latach w Polsce, jest słaba, bardzo krótka, z małymi opadami śniegu, to paliwa opałowego nie brakuje ludziom. Zdarza się że po zimie zostanie tak duży jego zapas, że przed następną zimą nie trzeba go uzupełniać. Są to oczywiście skrajne sytuacje i najczęściej ludność kupuje oleje opałowe w listopadzie każdego roku. W zależności od rodzaju instalacji jaki posiadamy w domy, możemy używać różnorodnych metod ogrzewania domu.

W wielu, szczególnie starszych domach, dominują piece na drewno i węgiel. Jest to najbardziej powszechny, jeden z najtańszych materiałów, którymi można palić w piecu. Jeśli ktoś ma dużo lasu, a latem zajmuje się gromadzeniem drewna na zimę, to niemal bez kosztów ogrzewa swój dom przez zimowe miesiące. Jedynym kosztem jaki ponosi jest czas oraz jego własna praca, ale nie musi wydawać swoich wolnych środków pieniężnych na np. węgiel. Zdecydowanie tańszym sposobem – w zakupie paliwa – jest na pewno palenie biopaliwami.

Często tradycyjne piece nadają się do tego rodzaju opału, dlatego dostawcy biopaliw, liczą na coraz większe zainteresowanie ich produktami. Biopaliwa można również wytwarzać samemu, np. z kukurydzy, jednakże jest to skomplikowany proces pochłaniający dużo czasu, więc jeśli nie robi się tego na skalę hurtową, to często jest to nieopłacalne. Dystrybutorzy paliw różnego rodzaju, rzadko są ich wytwórcami. Wytwarzaniem węglą czy biopaliw zajmują się wyspecjalizowane przedsiębiorstwa, a dystrybutorzy są jedynie pośrednikami między wytwórcą a klientem końcowym. Przez takie rozwiązanie, klient płaci jeszcze marżę dystrybutorowi, przez co cena jednostkowa paliwa jest zdecydowanie wyższa, niż w przypadku zaopatrywania się bezpośrednio u producenta.

źródło: http://onico.pl/pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *