Elementy architektury miejskiej

Włodarze każdego miasta muszą zadbać o otoczenie, którym na co dzień spacerujemy, idziemy do pracy, wyprowadzamy nasze psy. Chodzi mi tu najzwyczajniej o nasze ulice oraz chodniki, które nie mogą pozostać niezauważone przez nikogo.

Obecnie wiele miast stara się podnieść rangę atrakcyjności swoich dzielnic i decyduje się na przeprowadzenie ogromnych remontów. Takie prace umożliwiają pokazanie prawdziwego piękna, które do tej pory pozostawało ukryte. Wiele parków zyskało nowe oblicze, dzięki pięknym drzewom oraz krzakom kwiatów, które w okresie wiosenno – letnim rozsiewają piękny zapach. Wśród nich można zauważyć nowoczesne ławki miejskie.

Takie ławki betonowe z oparciem (często oparcie jest drewniane lub ławka jest drewniano – metalowa) służą do odpoczynku po długim spacerze albo po szaleństwach na rowerze lub na rolkach. Wiele starszych osób uwielbia korzystać właśnie z takich ławek, które posiadają naprawdę wygodne siedziska. Na pewno widzieliście już takie ławki, które wykonane są z największą starannością o każdy element.

Ławki parkowe betonowe to tylko jeden z elementów, które są stawiane przez włodarzy miasta. Na pewno spotkaliście również betonowe stoły do gry w szachy (pionki trzeba jednak samemu przynieść) albo betonowe piłkarzyki do gry. Takie modne elementy wystroju krajobrazu zachęcają do jak najdłuższego spędzania czasu na dworze. Możecie do parku przyjechać rowerem, hulajnogą, które możecie przyczepić do stojaków, które również ostatnio można często spotkać w parkowych alejkach.

Więcej na: http://konarch.pl/kategoria/lawki/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *