Integracja przez zabawę

Nie ma bardziej skutecznego sposobu na integrację zespołu, niż zorganizowanie gry zespołowej, w której osoby pracujące ze sobą będą musiały współpracować, żeby wygrać. Gra musi być na tyle wciągająca, żeby każda drużyna naprawdę chciała pokonać przeciwników.

Do takiej gry najlepiej nadają się imprezy integracyjne, podczas których pracownicy są rozluźnieni i nie muszą na każdym kroku zastanawiać się nad swoim zachowaniem. W trakcie gry powinni działać instynktownie, poznawać wzajemnie swoje mocne strony i uczyć się, że można polegać na swoich współpracownikach. Idealną grą do takiej integracji pracowników jest paintball. Grupa dzieli się na drużyny, przebiera w specjalne stroje i dostaje do ręki tzw. markery, czyli repliki broni, strzelające kulkami z farbą. Podczas rozgrywki na pewno w naturalny sposób da się wyłonić zespołowych liderów. paintball minion

Można też zaobserwować który z pracowników boi się ryzyka, a który jest w stanie poświęcić się dla dobra drużyny. Z punktu widzenia pracodawcy takie informacje mogą być niezwykle ważne. Tego rodzaju zabawa dla dorosłych są, więc czymś więcej, niż tylko sposobem na rozładowanie napięcia. Mogą stanowić ważny element szkolenia interpersonalnego pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *