Jak dbać o prawidłowy rozwój niemowlaka

Karmienie noworodków i niemowląt to bardzo istotne zagadnienie, wpływające zarówno na ich rozwój fizyczny i psychiczny. Najdoskonalszym pokarmem dla maluchów jest bez wątpienia mleko matki. Niestety w niektórych przypadkach kobiety nie mają pokarmu lub po prosty nie mogą karmić piersią. Wtedy pozostaje przestawić się na mleko modyfikowane.


Na rynku dostępnych jest wiele produktów przeznaczonych do karmienia niemowląt. Choć skład wszystkich jest zbliżony to występują między nimi niewielkie różnice. Wybierając mleko dla dzieci nie należy kierować się marką i ceną, a dobrem dziecka. Dlatego też warto sprawdzić kilka produktów i zdecydować się to mleko, które niemowlakowi najbardziej przypadnie do gustu.

karmienie-niemowlecia-jak-przygotowac-mieszanke_347964Po tym jak dziecko ukończy szósty miesiąc życia konieczna staje się zmiana mleka na następne. Do najpopularniejszych produktów dostępnych na rynku z pewnością należy zaliczyć mleko Bebilon 2, które zapewnia dziecku wszystkie niezbędne składniki do dalszego rozwoju. W tym okresie dziecko zaczyna także próbować innych produktów takich jak kaszki, przetarte warzywa i owoce.

Należy pamiętać aby podawać je kolejno, obserwując czy na ciele niemowlaka nie pojawiła się jakakolwiek alergia pokarmowa. Gdyby taki fakt miał miejsce koniecznie trzeba odstawić produkt i zdecydować się na wizytę u lekarza. Dobrze jest również zaopatrzyć się w delikatne kosmetyki dla dzieci, które złagodzą wysypkę i zaczerwienienia skóry. W tym wypadku najlepszym wyborem będą kosmetyki naturalne bez barwników i substancji zapachowych, które mogą działać drażniąco na delikatną skórę dziecka.

Prawidłowa opieka nad noworodkiem i niemowlakiem wymaga podejmowania szeregu różnych decyzji odnośnie jego karmienia i pielęgnacji. Należy pamiętać aby przy zakupie produktów zawsze na pierwszym miejscu było dobro dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *