Jak wybrać drukarnię

Wybór drukarni aby poprawnie wykonać druk cyfrowy nie należy do najprostszych. Decydując się na korzystanie z ich usług powinniśmy wziąć pod uwagę kilka bardzo ważnych rzeczy.

Czas pracy drukarni

Drukarnia cyfrowa ma zazwyczaj określone godziny pracy, warto zatem zapoznać się z nimi wcześniej, abyśmy nie byli zaskoczeni jeśli danego dnia nie uda nam się odebrać zamówionych materiałów.

Obecnie część drukarni cyfrowych pracuje 24h na dobę, więc zawsze o każdej porze będziemy mogli się tam udać dokonać wydruku materiałów, bądź odebrać zamówione wcześniej.printing-787192_640

Samoobsługa czy zwykła obsługa

Powinniśmy sprawdzić jakie zasady panują w drukarni, bowiem czasem będzie to samoobsługowa drukarnia i przy bardziej skomplikowanych projektach możemy mieć problem z odpowiednim dobraniem prawidłowych ustawień naszego wydruku. Warto zatem zanim zdecydujemy się na masowy wydruk przetestować na kilku kopiach odpowiednio dobrane ustawienia. Czy nasz wydruk będzie wyglądał poprawnie. Wtedy będziemy mieli pewność, że całość wysyłki wyjdzie bardzo dobrze.

Jakie materiały drukujemy

Musimy też wcześniej wiedzieć co będziemy drukować, bowiem potrzebny będzie odpowiedni dobór materiałów. Druk ulotek różni się znacząco od na przykład druku plakatów, czy zdjęć. Jeśli będziemy mieli wątpliwości odnośnie doboru odpowiednich ustawień zawsze możemy poprosić o pomoc obsługę takiej drukarni i z całą pewnością posłuży nam ona fachową i bardzo profesjonalną radę w doborze odpowiedniej maszyny do druku, papieru i rozmiaru wydruku.

Drukarnia cyfrowa Copy General – http://www.copygeneral.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *