Jak zaplanować podróż

Podróże są modnym i popularnym tematem i chce z nich korzystać coraz więcej z nas. Cieszymy się na myśl o poznawaniu nowych miejsc, kultur i ludzi. Aby wycieczka była udana, należy ją oczywiście odpowiednio zaplanować. W pierwszej kolejności czeka nas decyzja dotycząca środka transportu – czy będą to busy do Monachium, a może zdecydujemy się na samolot do tego miasta? Jak skutecznie się spakować? Na czym można oszczędzić?

Każdy lubi podróżować inaczej. Niektórzy z nas zdecydują się na samolot, ponieważ jest to bardzo wygodny i szybki środek transportu. Plusem będzie tu szeroki wybór i dobra dostępność ciekawych połączeń z naszego kraju. Minusem jest oczywiście cena – szczególnie, jeśli bilety rezerwujemy na ostatnią chwilę. Niektórzy zdecydują się na podróż własnym samochodem, dzięki czemu można jechać we własnym tempie i skorzystać z możliwości zwiedzania po drodze. Jeśli nie lubisz prowadzić, być może spodobają Ci się busy Kraków Praga (http://dream-bus.pl/praga/), które są bardzo wygodne i nie będą od Ciebie wymagały stresowania się przeglądami technicznymi czy cenami paliwa.

Jak zaoszczędzić? Im wcześniej rezerwujesz, tym mniej płacisz. Ma to zastosowanie zarówno, jeśli chodzi o ceny biletów – szczególnie na samolot – jak i o hotele czy apartamenty do wynajęcia. Postaraj się planować kilka miesięcy przed wycieczką.

Pakowanie to kwestia nieco bardziej skomplikowana niż większości z nas mogłoby się wydawać. Wiele będzie tutaj zależało od środka transportu, na który się zdecydowaliśmy. Jeśli jedziemy własnym samochodem, możemy zabrać wszystko, co chcemy w każdej ilości. Sprawa komplikuje się, jeśli zdecydowaliśmy się na przykład na busy Kraków Wiedeń. Nie będziemy tutaj mieć w prawdzie bardzo surowego ograniczenia wagowego, ale musimy zmieścić się w walizce. Jeszcze większym wyzwaniem będzie spakowanie się do samolotu. W wielu wypadkach będziemy ograniczeni tylko do niewielkich rozmiarów bagażu kabinowego, który może ważyć maksymalnie 10kg. Będzie to oczywiście niewielka walizka. Postaraj się spakować tylko najbardziej potrzebne rzeczy i złóż je tak, aby zajmowały możliwie jak najmniej miejsca. Nie zapomnij, że na pokład nie wniesiesz płynów, perfum czy past do zębów o objętości większej niż dozwolona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *