Kołdra dla naszego niemowlaka

Jesteś na etapie wybierania kołdry dla niemowlaka? Wybranie kołdry wcale nie jest prostą sprawą, trzeba mieć na uwadze kilka rzeczy. Czy wiesz jaka powinna być kołdra dla niemowlaka? Po pierwsze powinniśmy zwrócić uwagę na wypełnienie kołdry. Na rynku dostępne są różne modele: wełniane, puchowe, syntetyczne, z pierza i z bambusa. Najczęściej wybierana jest kołdra z wypełnieniem wełnianym i kaszmirem.
Możesz zdecydować się na wypełnienie puchowe, które jest cieplejsze
i zdecydowanie lżejsze niż kołdra z pierzem, ale nie sprawdzi się jeżeli Twoje dziecko jest alergikiem. Możesz pomyśleć także o kołdrze z wypełnieniem silikonowym. Wypełnienie silikonowe jest ciepłe, puszyste i jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych materiałów pierza czy puchu, z których muszą zrezygnować alergicy. Kołdra silikonowa jest wypełniona granulatem silikonowym (sztucznym puchem), wypełnienie jest ciepłe, puszyste i nie powoduje odkształceń. Można wybrać kołdrę pikowaną, która ma wielką zaletę, jest przeszywana, a wiec wypełnienie nie przemieszcza się. Pikowane kołdry są jednak cieńsze, a wiec niekoniecznie nadają się na zimę. Pamiętajmy, że kołdry mogą być całoroczne albo na poszczególne pory roku.

Możesz kupić wersję letnią i zimową, albo pójść na kompromis i zainwestować w jedną kołdrę, na każdą porę roku.
Wybranie odpowiedniej kołdry dla niemowlaka nie jest takie proste jak mogło by się wydawać. Musisz dokładnie przeanalizować wszystkie za i przeciw i na tej podstawie dokonać odpowiedniego wyboru dla swojego dziecka. Możesz się zdecydować także na kupno dużej wersji tej kołdry, do sypialni. To bardzo ważne, żeby dziecko nie było narażone na kontakt z kołdrą, na którą może być uczulone. Kołdry dla dorosłych dostępne są w różnych rozmiarach, a rozmiar kołdry dla niemowlaka powinien mieć wymiary 75×75 cm.

Zobacz też: Kołdra dla dzieci | SzwalniaSnow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *