Kosmetyki dla noworodka

Wybierając kosmetyki dla noworodka musimy szczególną uwagę zwracać na ich skład. Skóra malucha jest bardzo delikatna, skłonna do podrażnień oraz alergii i aby zapewnić jej jak najlepszą pielęgnację powinniśmy używać specjalnie przeznaczonych do tego celu kosmetyków. Nie mogą być zbyt drażniące, o silnym działaniu, ponieważ mogą zniszczyć naturalną barierę ochronną skóry maluszka, która pełni bardzo ważną rolę w pierwszych dniach życia.


Kosmetyki pielęgnacyjne dla noworodka muszą posiadać wszelkie wymagane atesty i badania zatwierdzone przez Instytut Zdrowia. Daje to pewność, że używany produkt jest całkowicie bezpieczny dla delikatnej skóry dziecka.

Wśród szerokiej gamy kosmetyków dla dzieci, wartą uwagi jest firma Oilan. Posiada ona w swojej ofercie szeroki wybór dermokosmetyków takich jak emulsje, kremy i płyny do mycia przeznaczone dla niemowląt. Specjalizuje się również w produktach łagodzących, skóry dotkniętej różnymi schorzeniami takimi jak atopowe zapalenie skóry, egzema czy łuszczyca. W składzie zawarte są specjalnie dobrane hipoalergiczne składniki tak aby zapewnić jak najlepszą pielęgnacje oraz profilaktykę i łagodzenie objawów schorzeń skórnych.

adorable-20374_1280

Kolejną firmą kosmetyczną zasługującą na uwagę przy wyborze kosmetyków dla noworodka jest Ziajka. W swojej ofercie posiada duży wybór produktów przeznaczonych do pielęgnacji już od pierwszego dnia życia. W swoim składzie nie posiadają sztucznych barwinków, szkodliwych substancji i parabenów. Są bezpieczne dla dzieci dzięki czemu zapewniają kompleksową ochronę i pielęgnację delikatnej skóry noworodka. W ofercie znajdują się płyny do mycia, nawilżające kremy i oliwki a nawet maści na odparzenia.

Przy wyborze kosmetyków dla niemowląt warto kierować się ich składem. Takie kosmetyki są najczęściej bezzapachowe co spowodowane jest ograniczeniem w ich składzie substancji chemicznych. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ silny zapach może sugerować dodatek chemicznego składnika, który może prowadzić do podrażnienia skóry noworodka. Produkty takie powinny być w szczególności skoncentrowane na zapewnieniu właściwego nawilżenia i utrzymaniu odpowiedniego pH skóry niemowlaka.

Firmy Oilan i Ziajka są wiodącymi markami na rynku kosmetyków dla dzieci i niemowląt a ich szeroka oferta sprawia, że każda mama znajdzie w niej coś odpowiedniego dla swojego maluszka. Kosmetyki dla noworodka są specjalną kategorią kosmetyków, które powinny być bardzo delikatne a jednocześnie dość silne, aby poradzić sobie z problemami skórnymi mogącymi wystąpić w ciągu kilku pierwszych dni życia dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *