Kupno mieszkania w Katowicach

Decyzja o kupnie własnego mieszkania jest zazwyczaj trudna do podjęcia. Poprzedzona musi być długim zastanawianiem się, poważnym rozpatrzeniem wszystkich za i przeciw. Nie można działać pochopnie: związanie się kredytem hipotecznym to zobowiązanie na lata.

Kiedy już zgromadzimy wystarczające środki na wkład własny i inne opłaty związane z podjęciem kredytu, możemy wyszukać doradcę kredytowego, który pomoże nam wybrać najlepszą opcję. Należy przy tym pamiętać, że nie każdemu doradcy zależy na naszym dobru. Ich zarobki zależą nie tylko od kwoty kredytu, ale także od prowizji narzuconej przez bank. Dlatego niektórym doradcom nie opłaca się negocjować korzystnych warunków. Wybierając doradcę, należy kierować się najlepiej poleceniem przez inne, zaufane osoby.

Kiedy już jesteśmy pewni, ile maksymalnie kredytu możemy wziąć, i znaleźliśmy już wiarygodnego doradcę, czas przystąpić do poszukiwań konkretnej nieruchomości. Jest na to kilka sposobów. Można zebrać informacje o konkretnych deweloperach i kontaktować się z nimi bezpośrednio. To rozwiązanie może być jednak czasochłonne. Lepiej znaleźć stronę internetową, za pośrednictwem której można przeglądać oferty wielu deweloperów. Strony takie posiadają wbudowane filtry, dzięki którym możemy zawęzić nasze poszukiwania według interesujących nas kryteriów.

Inną metodą poszukiwań jest korzystanie z usług doradcy ds. nieruchomości. Musimy się przygotować na opłacenie jego usług. Taki doradca pomoże nam jednak przebrnąć przez żmudny proces załatwiania niezbędnych formalności podczas wyboru konkretnego mieszkania. Doradca z początku ogranicza się jedynie do przesłania nam interesujących ofert mieszkaniowych.

Jeśli interesuje nas rynek wtórny, musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami. Nie zawsze jest to zatem wyjście opłacalne – paradoksalnie, czasem rynek pierwotny może być bardziej atrakcyjny cenowo.

Gdzie szukać mieszkania w Katowicach? Na osiedlu Stabłowice nowe mieszkania pojawiają się z roku na rok. Wystarczy sprawdzić najnowszą ofertę deweloperów, aby znaleźć najlepsze mieszkania Stabłowice. Zielona okolica i dużo przestrzeni sprawiają, że jest to bardzo atrakcyjne miejsce do zamieszkania.

Kolejną interesującą opcją są mieszkania Brynów Katowice. Warto przejrzeć wszystkie oferty w dotyczącym nas przedziale cenowym, aby wybrać najlepsze miejsce w najdogodniejszej lokalizacji.

więcej na: http://geogrupa.pl/pl/oferta/katowice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *