kurs na wózek widłowy- inwestycja w siebie

W ostatnim czasie powstało w naszej okolicy sporo potężnych hal magazynowych. Przedsiębiorcy rozbudowują swoją produkcję, a co za tym idzie potrzebują coraz więcej miejsca, niezbędnego do magazynowania towaru oraz składowania materiałów i surowców niezbędnych do uruchomienia procesu produkcyjnego. Naturalnym następstwem takiego biegu rzeczy jest zwiększone zapotrzebowanie na pracowników magazynowych, a zwłaszcza na wykwalifikowanych operatorów wózków widłowych.

Aby zdobyć odpowiednie uprawnienia należy zapisać się do jednego z ośrodków oferujących kurs operatorów maszyn budowlanych. Pierwsze co nas tam czeka to badania lekarskie obejmujące laryngologa, neurologa, okulistę oraz lekarza medycyny pracy. Po pozytywnym przejściu badań zostajemy zapisani na kurs na wózki widłowe. Kurs taki kosztuje około 1500 złotych i obejmuje 10 godzin szkolenia teoretycznego oraz 25 godzin nauki praktycznej obsługi wózka. Po ukończeniu szkolenia podchodzi się do egzaminu państwowego.

ww6

Egzamin polega między innymi nad dokładnym przewiezieniem ładunku kilku palet z punktu A do punktu B, omijając przy tym napotkane przeszkody, i precyzyjnym odłożeniu na wskazane miejsce. Podczas przejazdu nie może zmienić się położenie produktów składowanych na paletach. Po pozytywnym zdaniu egzaminu, wypełniamy wniosek o wydanie uprawnienia UDT na prowadzenie wózków widłowych. Czas oczekiwania na wydanie dokumentu waha się w zależności od regionu od dwóch do nawet czterech tygodni. Warto zaznaczyć, że powiatowe urzędy pracy często oferują dofinansowanie bądź nawet organizują darmowe kursy na operatorów wózków widłowych by zwiększyć możliwości zdobycia pracy przez osoby zarejestrowane jako bezrobotne.

ww1

W obecnych czasach wydaje się to być bardzo opłacalną inwestycją z wagi na wysokie zapotrzebowanie na osoby z wyżej wymienionymi uprawnieniami, oraz na średnią pensję takiego pracownika, która w naszym regionie wynosi około 3100 złotych netto. Regionalne stowarzyszenie pracodawców zachęca do brania udziału w kursach gwarantując natychmiastowe zatrudnienie po jego ukończeniu.

źródło:  http://dzwignice.pl/wozki-widlowe/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *