Łatanie dziur drogowych i nie tylko

Asfalt popularne lepiszcze drogowe nie tylko służy do lepienia dziur na drogach. Asfalt przemysłowy to rodzaj utlenionego asfaltu otrzymanego w wyniku przerobu pozostałości po destylacji ropy naftowej. Tego rodzaju asfalt użytkowany jest w budownictwie kubaturowym oraz inżynieryjnym.


asfalt nowa droga

Asfalt przemysłowy stosuje się przy produkcji powłok przeciwwilgociowych i przeciwwodnych. Asfalt drogowy to rodzaj asfaltu wykorzystywany do budowy warstw bitumicznych podczas budowy różnego rodzaju dróg i nawierzchni. Dzięki temu rodzajowi asfaltu powstają drogi o bardzo wysokiej nośności jeśli chodzi o wytrzymałość nawierzchni. Dopiero asfalt modyfikowany to nowoczesne lepiszcze, dzięki któremu łata się powstałe na drogach dziury.

Asfalt ma różnego rodzaju zastosowania, mimo iż jest zawsze kojarzony z łataniem dziur drogowych powstały po zimie, należy pamiętać, że asfalt ma także inne zastosowania. Dzięki odpowiedniej mieszance asfaltu powstają drogi i autostrady, dzisiejsze metody budowania dróg są bardzo skomplikowane. Jednak w większej mierze na drogach układa się odpowiednie warstwy asfaltu i dzięki temu produktowi drogi są twarde, mocne i potrafią utrzymać ogromny ciężar.

Mknąc po autostradach nie myślimy w jaki sposób powstała dana droga. Najczęściej zauważamy na drogach dziury i widzimy wszelkie niedogodności. Zbudowanie odpowiedniej drogi wymaga dużego wysiłku i bardzo żmudnego procesu projektowania danej drogi. Produkt o nazwie – asfalt drogowy najczęściej jest wykorzystywany w każdej technologii budowy drogi. Oprócz tego służy on to tworzenie odpowiednich nawierzchni, które są wodoodporne. Natomiast należy również wspomnieć, że pierwszą firmą, która wyprodukowała asfalt modyfikowany była gdańska rafineria. W skład tego asfaltu wchodzi guma z użytych opon samochodowych. Gumowy asfalt doskonale dopasowuje się do nawierzchni.

Więcej informacji o asfalcie znajdziesz na stronie jego dystrybutora – onico-bitumen.pl.

przemysl oleje

Oleje do zadań specjalnych

Oleje hydrauliczne są medium roboczym używanym w różnego rodzaju napędach hydraulicznych i układach tłumiących. Dzięki ich właściwości, jaką jest nieściśliwość, można sprężyć […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *