Makijaż permanentny- co to jest i dla kogo się nadaje?

Dzisiaj coraz bardziej popularny staje się makijaż permanentny. Na czym on właściwie polega i czy jest bezpieczny? W skrócie makijaż permanentny można opisać jako wprowadzenie pod skórę odpowiednich pigmentów.

Warto tu dodać, że nie jest to wbrew powszechnej opinii makijaż mocny i na całe życie. Jest on generalnie delikatny- ma na celu jedynie podkreślenie naszej urody, a utrzymuje się ok 2-5 lat. Jak wygląda taki makijaż na poszczególnych częściach twarzy oraz dla kogo jest najlepszy?

makper5

Makijaż permanentny brwi i oczu

Ten rodzaj makijażu na pewno powinny wykonać osoby z małymi oczami- kreska w odpowiednim kolorze, zaznaczenie kolorem brwi i rzęs, wyrównanie linii brwi powiększą optycznie oczy i dodadzą spojrzeniu urody. Ponadto taki makijaż będzie korzystny na pewno u osób, które z powodu słabego wzroku mają trudności z dokładnym makijażem. Zyskają na nim także osoby uczulone na wiele normalnych kosmetyków.

Makijaż permanentny ust

A kto powinien wykonać makijaż ust tą metodą? Tu na pewno dobrze by było gdyby zdecydowały się na niego osoby o słabo zaznaczonej linii ust i niskiej głębi koloru. Wtedy usta nabiorą pięknego wyglądu. Warto oczywiście dodać, że będzie to makijaż bardzo subtelny- mający jedynie podkreślić kolor, a nie drastycznie go zmienić. Dzięki temu możemy w każdym momencie nałożyć jeszcze pomadkę np. z okazji wieczornego wyjścia. Jednocześnie jednak, jeśli nie będziemy mieć czasu się umalować i tak będziemy wyglądać świetnie.

makper6

Salon makijażu permanentnego

Gdzie można wykonać taki makijaż permanentny? Praktycznie w każdym większym mieście. Bowiem makijaż permanentny w Krakowie czy w wielu innych większych miastach jest coraz bardziej popularny. Podczas wyboru salonu trzeba jednakże pamiętać o tym, aby sprawdzić czy dana kosmetyczka posiada odpowiednie kwalifikacje oraz czy salon spełnia wymogi higieniczne. Ponadto warto dokładnie przyjrzeć się wcześniejszej wizualizacji tak, abyśmy nie były później niemile zaskoczone. Wybór salonu, który nie przeprowadza dokładnej wizualizacji efektu po nałożeniu pigmentu jest niewskazany. Osobiście polecam salon J’adore który posiada wykwalifikowany zespół – dowiedź się więcej na http://jadoreinstytut.com/makijaz-permanentny/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *