Naturalne czy chemiczne – które kosmetyki lepsze?

Reklamy różnego rodzaju kosmetyków spotkać można na każdym kroku. Na ulicach, w telewizji, radiu czy internecie – wszędzie jesteśmy zasypywani obietnicami diametralnej zmiany naszego wyglądu.

05Żadna reklama nie może nas jednak pozbawić zdrowego rozsądku. Dlatego, robiąc zakupy w drogeriach, powinniśmy dokonywać wyboru w sposób jak najbardziej świadomy.

Wiele mówi się o tym, jaki typ omawianych preparatów przynosi najlepsze rezultaty, będąc jednocześnie nieszkodliwym na dla naszego zdrowia. Podstawowy podział kosmetyków skupia się wokół rozdzielenia ich na dwie kategorie – chemiczną i naturalną. Towary z pierwszej grupy mają to do siebie, iż są często dużo tańsze. Jest tak, ponieważ w procesie produkcji zostają wykorzystane specyfiki syntetyczne, których zdobycie nie wymaga zbyt wielu pieniędzy i czasu. Wadą kosmetyków chemicznych jest natomiast mniejsza skuteczność. W pewnych przypadkach mogą także źle wpływać na nasze zdrowie – skutki uboczne wiążą się chociażby z podrażnieniami skóry czy reakcjami alergicznymi.

Jeżeli zaś chodzi o produkty naturalne, są one w dużo większym stopniu przyjazne dla naszego organizmu. Wszelkie składniki, na bazie których są one przygotowywane, pochodzą bowiem prosto z natury. Nie należy jednak zapominać, iż ich wytworzenie często wiąże się z dużo większymi nakładami finansowymi, co oczywiście przekłada się na cenę na półkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *