Nie posmarujesz nie popracujesz

Pracując czy to na budowie, czy w transporcie lub też jakiejkolwiek fabryce używamy na co dzień maszyn. Jest to dla nas naturalne. Niemal jak by były przedłużeniem nas samych.

Wydają się być niezawodne i wieczne. I takie mogą być o ile – podobnie jak o siebie samych – odpowiednio o nie zadbamy. Regularne przeglądy i serwisowanie jest jak najbardziej potrzebne. Jednak z doświadczenia wiem, że i częściowe prace serwisowe dobrze jest wykonywać pomiędzy przeglądami. Szczególną zaś uwagę powinniśmy zwrócić na wszelkie części ruchome, czy też te, które z takimi częściami mają styczność.

Koła zębate, rolki, prowadnice, łańcuchy, wały napędowe, łożyska toczne, przeguby i inne tego typu elementy. Wszędzie gdzie zachodzi możliwość ocierania o siebie elementów napędowych czy konstrukcyjnych urządzeń. Takie przeglądy powinny być naturalną dla nas rzeczą – najlepiej każdego dnia przed rozpoczęciem pracy na jakimś urządzeniu. Jak choćby wózek widłowy. Każdy operator, który rozpoczyna pracę w danym dniu na konkretnym pojeździe powinien wykonać szczegółowy obchód. Dużą zaś jego część należy poświecić stanowi rolek i prowadnic masztu a także karetki, na której to zamocowane są widły.

Każda z tych części winna być nasmarowana w przeciwnym razie, przy jego braku, będzie następowało szybsze zużycie elementów co może prowadzić do awarii lub po prostu szybszej wymiany zużytych elementów. Co zaś pociąga za sobą koszty. Jeśli zaś chodzi o prowadnice i ich smarowanie to tu polecić mogę oleje do prowadnic Castrol. Są one niezastąpione zarówno przy wózkach widłowych jak i większych urządzeniach transportowych jak choćby suwnice. Innym zaś elementem, choćby we wspomnianych wózkach widłowych, który wymaga smarowania to łańcuch który również wymaga smarowania. W tym wypadku zastosowanie znajdą oleje łańcuchowe z rodziny Castrol. Oba te produkty zapewniają doskonałe właściwości smarne, a co za tym idzie ochronę elementów. Ochrona elementów zaś przekłada się na ich żywotność.
Podałem tu jednak tylko dwa małe przykłady zastosowania tych smarów. Jednak co warte podkreślenia środki smarowe Castrol to bogata rodzina różnych produktów smarnych zarówno tych specjalistycznych wykorzystywanych w przemyśle, jak i tych wykorzystywanych bardziej powszechnie. Jak choćby w samochodach, którymi jeździmy na co dzień.

więcej na: http://onico-oil.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *