O czym nie można zapomnieć przy budowie domu?

Budując dom chyba każdy z nas dokładnie rozplanowuje każdy szczegół, tak aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Na początek warto zastanowić się ile można przeznaczyć na budowę i wykończenie lokum. Trzeba także pamiętać o „drobnych” pracach wykończeniowych, które często kosztują bardzo dużo. Chociażby podłogi czy parapety albo poręcze na schody. Wydawałoby się, że to nic nieznaczące szczegóły i detale, ale nic bardziej mylnego. Właśnie takie prace pochłaniają największą część budżetu.


Wykładziny, panele i listwy też trzeba uwzględnić w kosztorysie. Schody, w szczególności drewniane, też nie należą do najtańszych. Przydatne mogą się także okazać poręcze schodowe. W szczególności wtedy, kiedy dom mają zamieszkiwać dzieci czy osoby starsze.

schody-stopnie-parapety-porecze-drewniane-3462077007Oczywiście nie można zapomnieć także o koszcie usług. Montaż poręczy, układanie płytek i paneli, a także zakładanie żyrandoli to sprawy o których trzeba pomyśleć przed wprowadzeniem się do mieszkania.

Osobną kwestią jest znalezienie odpowiednich fachowców. Najlepiej byłoby poszukać kogoś z polecenia. Może ktoś z rodziny czy znajomych się tym zajmuje? Nie rób niczego na ostatnią chwilę. Nie ma nic gorszego niż zastój w budowie podczas sezonu. To niepotrzebne marnowanie cennego czasu.

Podsumowując: warto przed planowaną budową usiąść i przemyśleć wszystko dokładnie. Najlepiej jednak spotkać się ze specjalistą, który pomoże wszystko zaplanować. On dokładanie zna się na rzeczy i nie zapomni o niczym ważnym. Niestety takiemu fachowcowi trzeba oczywiście zapłacić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *