oleje do maszyn i samochodów

Posiadanie samochodu bądź innego pojazdu mechanicznego pociąga za sobą konsekwencje, jaką jest ciągła inwestycja w pojazd. Niestety faktem jest, że decydując się na zakup pojazdu, nie będzie to nasz jedyny wydatek, ponieważ ciągła eksploatacja pociąga za sobą koszty stałego usprawniania pojazdu.

Co jednak, gdy poza samochodem prywatnym mamy jeszcze przedsiębiorstwo, a w nim całą flotę zarówno pojazdów transportowych – ciągników siodłowych, wywrotek, pomocy drogowych czy małych samochodów przeznaczonych do tego celu? Poza pojazdami przeznaczonymi do transportu możemy posiadać także maszyny budowlane typu walce, ładowarki, koparki czy też inne wymagające stałej inwestycji w ich eksploatację.

Znaczny koszt dla takiego taboru samochodów i maszyn stanowią wydatki przeznaczone na środki smarowe. Zwłaszcza, gdy chodzi o maszyny budowlane, ciągniki rolnicze, czy wywrotki działające na zasadzie cieczy i olejów zmieniających ciśnienie w różnego rodzaju przewodach i wężach. Ale oczywiście także pozostałe środki transportu wymagają, aby ich środki smarowe były odpowiednio często wymieniane. W przypadku zaniedbań w tym aspekcie niestety, koszty napraw zatartych części mogą przewyższyć koszty, jakie wynikałyby ze zwykłej wymiany oleju spowodowanej eksploatacją i zużyciem.

Konsekwencją niedopilnowania w tym aspekcie mogłoby być zniszczenie silnika, bądź systemu hydraulicznego, a to mogłoby prowadzić do zniszczenia całego pojazdu – koszty naprawy mogłyby przerosnąć wielokrotnie koszty zakupu nowego pojazdu w tym samym standardzie.

Nie da się oczywiście ukryć, że koszty olejów i środki smarowe to w skali całego, dużego przedsiębiorstwa wydatek znaczny. Aby zatem uniknąć płacenia pośrednikom i handlarzom należy skierować się bezpośrednio do osoby świadczącej handel hurtowy. Dystrybutor oleju przemysłowego Castrol pozwoli optymalnie dobrać oleje hydrauliczne Castrol stosowanie do naszych pojazdów, tak, aby nie doprowadzić do ich przegrzania i zniszczenia.

Kontakt z dystrybutorem pozwoli także na zakup po cenach hurtowych, być może także mocno wynegocjowanych ze względu na ilość pojazdów pracujących w przedsiębiorstwie. Dobór odpowiedniego oleju, w odpowiedniej cenie pozwala na minimalizowanie kosztów eksploatacji maszyn, a w konsekwencji do zwiększania zysków z ich działalności i pracy na budowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *