Oleje do zadań specjalnych

Oleje hydrauliczne są medium roboczym używanym w różnego rodzaju napędach hydraulicznych i układach tłumiących. Dzięki ich właściwości, jaką jest nieściśliwość, można sprężyć je do bardzo wysokiego ciśnienia i tym samym uzyskać znaczną siłę w małym napędzie.


przemysl oleje

Ponadto, oleje dla przemysłu powinna cechować wysoka jakość, która będzie gwarantowała prawidłowe działanie maszyny, a także mniejsze zużycie jej elementów. Kiedy rozważamy zakup odpowiedniego oleju powinniśmy zainteresować się czy zostały one przebadane w akredytowanych laboratoriach, zgodnie z metodykami badawczymi Polskich Norm. Niezależnie od przeznaczenia, to najważniejszymi parametrami są lepkość kinematyczna – która jest zależna od temperatury, mierzona w milimetrach kwadratowych na sekundę, a także temperatura zapłonu i temperatura płynięcia.

Musimy także zwrócić uwagę na to, że jak każde rozwiązanie, oleje hydrauliczne również mają wady. Jedną z nich jest to, że zawsze pokrywa on elementy, które pracują z jego wykorzystaniem, przez co ogranicza ich zastosowanie do miejsc, które nie wymagają dużej czystości.

Istnieje jednak ogromna gama olejów hydraulicznych. Wynika to z bardzo szerokiego zakresu temperatur i ciśnień w jakich muszą pracować owe ciecze. Do tego dochodzą czynniki takie jak zwiększone tarcie czy duże naciski. Oleje do przemysłu dodatkowo często posiadają w składzie dodatkowe specjalne substancje aktywne, które mają na celu zwiększenie ochrony przed korozją czy ścieraniem, zwiększenie odporności na starzenie czy lepsze przystosowanie do trudnych warunków, w których są eksploatowane. Najpopularniejszymi olejami hydraulicznymi są oleje mineralne, jednak coraz częściej wykorzystuje się oleje syntetyczne, które łatwo ulegają biodegradacji, a zatem są lepsze dla środowiska, a ich właściwości są równie wysokim poziomie.

Dowiedz się więcej na:
onico-oil

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *