Piękne miasto nie tylko dla turystów

Miasta i miasteczka coraz bardziej dbają o to, aby nie tylko poprawiać stan dróg czy budować budynki użyteczności publicznej, ale również przykładają się do porządku i tworzą miejsca do odpoczynku. Na rynkach i w parkach pojawiają się donice miejskie, osłony drzew a nawet witacze miejskie.

Donice miejskie to nie tylko dekoracja ale również element małej architektury miejskiej. Duże donice miejskie mogą pomieścić najróżniejsze kompozycje kwiatowe i nadawać wybranym miejscom niepowtarzalny charakter. Ze względu na to, ze donice miejskie są wykonane z dowolnych materiałów (drewno, beton, plastik) same w sobie stanowią dekorację, np. przy głównych drogach miasta lub na rynkach czy deptakach. Można je również umieścić przy fontannach lub ławkach. Dzięki temu mieszkańcy mogą przebywać wśród zieleni nie wyjeżdżając z miasta.

Kolejnym elementem dekoracyjnym są osłony drzew. Oprócz oczywistych walorów estetycznych, osłony drzew chronią przed uszkodzeniami atmosferycznymi czy fizycznymi, oraz wspomagają bezpieczny rozwój krzewów. Osłony drzew mogą być wykonane ze stali, ale mogą również mieć formę ławki, na której można usiąść i odpocząć.

Witacze miejskie to po donicach i osłonach coraz bardziej popularny produkt wzbogacający architekturę miasta. Witacze miejskie to duże konstrukcje stalowe, na których według wcześniejszych założeń można powiesić kwiaty, lub tablice informacyjne. Najczęściej witacze miejskie umieszcza się przy głównych drogach miejskich czy przed urzędami. Różnorodność form jakie mogą przyjąć witacze miejskie jest ogromna i powoduje, że każdy znajdzie w ofercie coś dla siebie.

O ile o konieczności używania osłony drzew nie trzeba przekonywać, to już wybór czy zastosować donice miejskie czy witacze miejskie może być trudniejszy. Dużą rolę w podjęciu ostatecznej decyzji będzie miał na pewno plan zagospodarowania danego miejsca oraz możliwości zadbania o roślinność. Nie zależnie od wszystkiego warto stawiać w mieście donice miejskie oraz witacze miejskie, aby uprzyjemnić mieszkańcom funkcjonowanie w mieście.

źródło: http://www.konarch.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *