Place targowe – Kraków przodownikiem

Ostatnio zastanawiałam się poważnie nad tym, która z polskich giełd spożywczych jest przodownikiem, jeżeli chodzi o handel owocami i warzywami. Moja dalsza członkini rodziny zajmuje się biznesem, który można szeroko określić jako „sprzedaż jabłek” i właśnie niniejsza sprzedaż jabłek powinna być jak najefektywniej przedstawiona.

Gdy rozmawiała ze znajomymi drogą e-mailową – (koleżanki zajmują się podobną branżą) dostała w odpowiedzi pomysł: „plac targowy kraków khrybitwy”. Gdy to zobaczyła była doprawdy zaskoczona. Słowo nie wyglądało jako nic, co znała, a co więcej nie przypominało nic w języku polskim. Spytała koleżanki uprzejmie: „Ej, Agnieszka, z całym szacunkiem, ale nie mam pojęcia co to są khrybitwy…”. Agnieszka – co prawda po uprzednim lekkim wyśmianiu mojej kuzynki 🙂 – pospiesznie wyjaśniła jej, że jest to skrót od „kompleks handlowy”. Wówczas moja kuzynka, mając już nieco lepszy ogląd w tej sprawie, poradziła się najnowocześniejszej i najlepszej koleżanki – wyszukiwarki Google. Wpisując hasła takie jak „sprzedaż jabłek” (http://khrybitwy.pl/notowania_cenowe/pokaz.html) , „stoiska handlowe Kraków” czy oczywiście nieśmiertelne, wzbudzające początkową konsternację „plac targowy kraków khrybitwy odnalazła cenne informacje.

rybitwy

Pierwsza ciekawa informacja przedstawiona przez wyszukiwarkę ogłaszała – iż nasz ulubiony plac targowy „Kraków khrybitwy” jest otwarty najdłużej ile można, czyli dwadzieścia cztery godziny na dobę! Co więcej jest największym w regionie małopolskim rynkiem hurtowym spożywczo-owocowo-warzywnym. Brzmi kusząco dla osoby, której sprzedaż jabłek jest głównym zajęciem. Wynajmują oni nie tylko powierzchnie handlowe, magazynowe czy biurowe, ale również umożliwiają postawienie własnego obiektu (czyli jak podejrzewam różnego rodzaju pawilonów). Taki obiekt handlowy w towarzystwie najlepszych w regionie przedsiębiorstw owocowo-warzywnych może zdobyć nieco lepszą renomę niż pospolita budka pod blokiem, nieprawdaż? Kuzynkę zachęciła obietnica iście doskonałych warunków do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

rybitwy2

Z początku nieprzyjemna fraza – „plac targowy kraków khrybitwy” zaczęła mieć głębsze znaczenie. Ciekawym i zachęcającym faktem jest to,iż w Kompleksie Handlowym RYBITWY dokonuje zakupów „wielu właścicieli sklepów detalicznych, szeroko pojętej gastronomii, obiekty użyteczności publicznej, szkoły, punkty zbiorowego żywienia, placówki opieki społecznej, organizacje charytatywne i inne” jak wyczytała kuzynka. Myślę, że pomoc Internetu i wyszukiwarki okazała się tu zbawienna, bo kuzynka zastanawia się poważnie nad wynajęciem tam miejscówki. Chyba warto! Stoiska handlowe Kraków oferuje niejedne, ale to brzmi jak podniesienie jakości marki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *