Plakaty w ramach do obrazów

W domu bez obrazów zwykle brakuje nastroju i klimatu. Dlatego też, od lat obrazy ozdabiają mieszkania. Dzisiaj jednak, w miejscu tradycyjnych obrazów malowanych na płótnie coraz częściej pojawiają się plakaty. Wiele osób jednak, podobnie jak obrazy, oprawia je w ramy.

Ramy do obrazów przeznaczone na plakaty

Producenci coraz częściej decydują się dzisiaj na produkcję ram dedykowanych na plakaty. Wynika to z potrzeby rynku. Co prawda, nic nie stoi na przeszkodzie, aby plakaty umieszczać na ścianach bez ram, jednakże, z ramami wyglądają zdecydowanie bardziej elegancko.

Wydaje się, że zwłaszcza wtedy, gdy na plakatach widnieją grafiki przypominające stare obrazy, ramy są bardzo wskazane. W takich przypadkach zwykle polecane są ramki drewniane, chociaż inne materiały nie są całkowicie niedopuszczalne.

Ramy, plakaty i wystrój wnętrza – jak to połączyć?

Niewątpliwie, kiedy dokonuje się zakupu ram do obrazów nie można myśleć tylko o tym, czy to rzeczywiście obraz, czy może plakat będzie w nie wprawiony. Ważne są też oczywiście inne kwestie. Miedzy innymi należy zwrócić uwagę na kolorystykę oraz przesłanie obrazu czy też plakatu. Niektóre grafiki bowiem lepiej komponują się z jasnymi, a inne z ciemnymi ramami do obrazów. Ponadto, treść obrazu nie jest również bez znaczenia dla decyzji odnośnie materiału ram.

Poza oczywistymi kwestiami o których mowa powyżej, liczy się też rzecz jasna wystój wnętrza. Niem można go pomijać przy decyzji odnośnie typu ram do obrazów wieszanych w pomieszczeniu.

Zobacz też: Ramki drewniane, ramy do obrazów | Nielsen Polska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *