Popularność czytania.

Wychowując dzisiaj dziecko nie powinniśmy zapominać jak ważną czynnością w procesie wychowawczym jest czytanie książek. Powinniśmy już od maleńkości przyzwyczajać dziecko do słuchania czytanych przez nas bajek. Jest to niezwykle istotne dzisiaj, w dobie komputerów, telewizorów, gier komputerowych i innych bodźców wizualnych, które niestety, ale wypierają coraz bardziej popularność czytania książek.

W sklepach dostępne są pięknie oprawione i przepięknie i kolorowo zilustrowane baśnie dla dzieci – jak i również książki dla młodzieży. Wydawnictwa starają się aby ich produkty były artykułami przyciągającymi wzrok i starającymi się wywrzeć na czytelniku jak największe wrażenie. Książka nie powinna umrzeć, powinna być również sposobem przyjemnego spędzania czasu. To, czy będzie popularna w przyszłości jest wielką zasługą rodziców, którzy starają się czytać dużo swoim pociechom.  Rodzice zabierają dzieci również do księgarni na zakupy, tam w dziale dla dzieci i młodzieży, wśród ogromnego wyboru kolorowych okładek, dzieci mogą same zdecydować, która z książek ich zainteresuje i same mogą wybrać lekturę, którą z kolei zakupią im rodzice.

czytanie1

Wyprawa do sklepu z książkami może być również przyjemną formą spędzenia czasu i bycia razem całej rodziny ze sobą – ostatnio bardzo popularne stały się również audiobooki, jest to nowoczesna forma odbioru treści czytanej. Proponowane audiobooki dla dzieci w swojej ofercie zawierają praktycznie już wszystkie pozycje wydrukowanych książek.  Popularnie przyjęło się już, iż wydrukowana uprzednio pozycja staje się potem nagrywana i wydawana w formie audiobooku. Audiobooki dla dzieci są czytane przez znanych i popularnych aktorów, którzy występując wcześniej w znanych programach dziecięcych lub filmach lub udzielając głosu znanym postaciom bajkowym są znani powszechnie dzieciom i pozytywnie przez nich kojarzeni.

czytanie3

Dzieci bardzo chętnie wysłuchają czytania bajki przez osła ze „Shreka” lub Mikołajka – jest to bardzo dobry bodziec do słuchania książek. Wszyscy rodzice powinni bardzo pielęgnować popularyzację czytania książek i dbać by dzieci sięgały chętnie nie tylko po audiobooki, ale i po egzemplarze książek. W Polsce prowadzona jest akcja – „Cała Polska czyta dzieciom”, ma ona sprawić, że dzieci chętnie zainteresują się formą czytania a obroty licznych księgarń wzrosną. Książki sprzedają się również w sklepach sieciowych tak zwanych marketach, aby przy codziennych zakupach też mieć możliwość zainteresowania się ofertą do czytania. Tam też dziecko może znaleźć coś dla siebie w momencie gdy rodzić kupuje chleb lub warzywa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *