Szkoła rodzenia

Dla każdej kobiety pierwsza ciąża to okres, którego nie zapominają do końca życia. Jest to okres specyficzny, w którym muszą wyrzec się wielu rzeczy i nie są w stanie funkcjonować tak, jak dotąd. Ich ciało się zmienia, ich hormony szaleją. Jest to więc dla nich niezwykle ciężki okres, którego końca paradoksalnie bardzo się obawiają. Zwieńczony jest on bowiem porodem, którym martwi się każda przyszła mama.

Szkoła rodzenia OświęcimW jak najlepszym przygotowaniu do porodu pomaga im coraz częściej szkoła rodzenia. Przy pomocy specjalistów w dziedzinie ciąży i porodu, przyszłe mamy mają okazję sprawdzić się w symulowanych warunkach porodu. Są one specjalnie przygotowywane i informowane o wszelkich możliwych trudnościach podczas porodu, a także bezpośrednio przed i po nim. Szkoła rodzenia stawia baczną uwagę przede wszystkim na ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne. Tak przygotowane młode mamy mają wiedzę, która pozwoli im na zmniejszenie obaw i zwiększenie umiejętności, które mogą przydać się również podczas kolejnych porodów – zapewnia właścicielka szkoły rodzenia REHA-JUNIOR z Oświęcimia.

Szkoła rodzenia jest uczęszczana jednak nie tylko przez kobiety, ale także przez ich mężów, czy partnerów, którzy pragną pomóc swoim partnerkom podczas przyszłych zmagań na sali ginekologicznej.

Wspólne ćwiczenia na matach i materacach u boku specjalistek pozwalają nie tylko na zwiększenie umiejętności i wiedzy na temat ciąży i porodu, ale także wzmacnia więź między partnerami, która jest podczas porodu równie ważna, jak nie ważniejsza niż techniczne przygotowanie i teoretyczna wiedza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *