Tablice w szkołach

Obok ławek to tablica jest jednym z pierwszych przedmiotów kojarzących się ze szkołą. Umożliwia każdemu nauczycielowi tworzenie notatek i wykresów, widocznych dla całej klasy, pisanie i rozwiązywanie zadań matematycznych czy wzorów chemicznych lub fizycznych.

Jest elementem absolutnie niezbędnym w edukacji, dlatego więc powinna być wybierana bardzo starannie i dostosowana do specyfiki przedmiotu a także indywidualnych potrzeb zarówno nauczycieli jak i uczniów.

https://tableo.eu/flipcharty
https://tableo.eu/flipcharty

Tablice kredowe na wymiar są tradycyjnym, sprawdzonym rozwiązaniem. Są powszechnie używane od lat w niemal wszystkich szkołach, niezawodne i proste w użytkowaniu. Wystarczy do nich jedynie kreda i dobra gąbka do ścierania.
Nowocześniejszym rozwiązaniem jest tablica magnetyczna. Umożliwia ona pisanie specjalnymi markerami a jej plusem jest brak kredowego pyłu, który może podrażniać niektóre osoby, na przykład alergików.

Tablice magnetyczne są bardzo wygodne i umożliwiają także przymocowanie na nich różnych notatek za pomocą magnesów. W porównaniu z tradycyjną tablicą są nieco droższa w użytkowaniu ze względu na koszty markerów i specjalnych czyścików do ścierania.
W każdej klasie niezbędne są też tablice korkowe na wymiar, na których można umieszczać niezbędne do zajęć materiały, plansze ze wzorami czy prace plastyczne uczniów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *